Obchodné podmienky

Obchodné podmienky platné pre nákup v internetovom obchode špecializujúcim sa na detský značkový second hand. Všetky zmluvné vzťahy sú uzavreté v súlade s právnym poriadkom Českej republiky. Ak je zmluvnou stranou spotrebiteľ, riadia sa vzťahy neupravené obchodnými podmienkami našim občianskym zákonníkom (č. 40/1964 Zb.) A zákonom o ochrane spotrebiteľa (č. 634/1992 Zb.). Ak je zmluvnou stranou nie spotrebiteľ, riadia sa vzťahy neupravené obchodnými podmienkami našim obchodným zákonníkom, č 513/1991 Zb., všetko vo znení zmien a doplnení.


Provozovatel eshopu:

Šatníček s.r.o.
Viktor Fiala
K remízku 303
250 63 Veleň
Česká republika
IČO: 24847321

 

1. Registrácia a zľava tovaru


Registrácia v šatníčku nie je nevyhnutne potrebná k realizácii nákupu, ale plynú z nej výhody medzi ktoré patrí bonitné ohodnotenie, histórie vašich nákupov, obľúbené položky, či informovanie elektronickou poštou o novinkách a zmenách v našom elektronickom obchode alebo možnosť rezervovať tovar. Registrácia samotná je nezáväzná a ako taká nezaväzuje k nákupu v internetovom obchode. Ak ste sa zaregistrovali už v predchádzajúcej dobe a teda ste registrovaný zákazník, budete počas nákupu vyzvaní na zadanie užívateľského mena a hesla platného pre Váš účet.

Po registrácii a následnom prihlásení sa Vám tovar bude zobrazovať už zľavnený. Spravidla však až nasledujúci deň po registrácii, pretože Vás musí náš administrátor zaradiť do zľavovej skupiny.

 

2. Objednávka, storno objednávky a kontrola spokojnosťiKaždá objednávka, ktorú zákazník potvrdí stlačením tlačidla OBJEDNAŤ, je považovaná za záväznú v plnom rozsahu a stáva sa záväzným návrhom kúpnej zmluvy. Podmienkou platnosti elektronickej objednávky je vyplnenie všetkých predpísaných údajov a náležitostí v objednávkovom formulári. Objednávku alebo jej časť je možné stornovať zo strany zákazníka iba e-mailom najneskôr nasledujúci deň po uzatvorení objednávky, ako je zásielka už uhradená, vracia dodávateľ čiastku zníženú o poplatok za platbu, podľa tarifu banky. Storno objednávky musí byť v takomto prípade tiež potvrdené zo strany dodávateľa. V prípade, že bola zásielka už zabalená, či expedovaná, storno už z pochopiteľných dôvodov nemožno realizovať.
Objednávku môže stornovať tiež dodávateľ a to v prípade, keď nemožno autorizovať skutočnú identitu zákazníka alebo v prípade, že do 7 dní od potvrdenia objednávky nie je pripísaná na účet dodávateľa suma za úhradu tovaru, (iba pri platbe prevodom - v tomto prípade sa snažíme najprv zákazníka kontaktovať) a tiež v prípade, keď zákazník vedome neprevezme dobierkovej zásielky počas úložnej doby Slovenskej pošty. Menej pravdepodobným dôvodom k stornu objednávky môže byť zo strany dodávateľa storno z dôvodu nemožnosti dodať tovar v danom termíne (technické dôvody).

Ak zákazník opakovane stornuje z akéhokoľvek dôvodu svoju objednávku alebo jej časť, vyhradzuje si dodávateľ možnosť tohto zákazníka po predchádzajúcom upozornení naďalej neobsluhovať.

Vašu spokojnosť s nákupom zisťujeme prostredníctvom e-mailových dotazníkov v rámci programu Overené zákazníkmi, do ktorého je náš e-shop zapojený. Tie vám zasielame vždy, keď u nás nakúpite, ak v zmysle § 7 ods. 3 zákona č. 480/2004 Zb. o niektorých službách informačnej spoločnosti ich zasielanie neodmietnete. Spracovanie osobných údajov na účely zaslania dotazníkov v rámci programu Overené zákazníkmi vykonávame na základe nášho oprávneného záujmu, ktorý spočíva v zisťovaní vašej spokojnosti s nákupom u nás. Pre zasielanie dotazníkov, vyhodnocovanie vašej spätnej väzby a analýz nášho trhového postavenia využívame spracovateľa, ktorým je prevádzkovateľ portálu Heureka.cz; tomu pre tieto účely môžeme odovzdávať informácie o zakúpenom tovare a vašu e-mailovú adresu. Vaše osobné údaje nie sú pri zasielaní e-mailových dotazníkov odovzdané žiadnej tretej strane pre jej vlastné účely. Proti zasielanie e-mailových dotazníkov v rámci programu Overené zákazníkmi môžete kedykoľvek vyjadriť námietku odmietnutím ďalších dotazníkov pomocou odkazu v e-mailu s dotazníkom. V prípade vašej námietky vám dotazník nebudeme ďalej zasielať.

3. Rezervácia tovaru


Ponúkame Vám tiež možnosť rezervovať tovar po dobu až 3 týždňov, kedy v tejto dobe môžete k už existujúcej objednávke - rezervácii, naďalej nakupovať z tovaru, ktorý dopĺňame pravidelne 2x týždenne a odoslaním v jednom balíku najneskôr za 21 dní od založenia rezervácie nákupom prvého tovaru ušetriť na poštovnom, eventuálne pri prekročení sumy 60 € vr. DPH mať dopravné službou PPL zadarmo. Rezerváciu môžete počas jej platnosti podľa vlastného uváženia kedykoľvek previesť v objednávku a my Vám tovar vyexpedujeme. Ak tak neurobíte, po vypršaní 21 dňovej lehoty sa rezervácia automaticky prevedie v objednávku a tovar bude podľa podmienok dodacích lehôt expedovaný.

Rezervácie sa tiež prevedie v objednávku pri prekročení sumy 120 € vr. DPH a to bez ohľadu na dobu jej trvania. Takto vygenerovaná objednávka je odosielaná iba po uhradení na účet. Po predchádzajúcich skúsenostiach objednávky presahujúci čiastku 120 € vr. DPH neposielame na dobierku. Ďakujeme za pochopenie.

Rezervácia je záväzná forma objednávky a nemožno ju stornovať!

Založením rezervácie objednávajúci súhlasí s obchodnými podmienkami v plnom znení.


4. Platobné a doručovacie podmienky


V súčasnej dobe máte na výber z týchto možností platieb a doručenia:


Spôsoby platby a doručenia:

  • Slovenská pošta + platba na konto- prevodom alebo vkladom na účet, tovar bude odoslaný po pripísaní čiastky na náš účet. Doručuje Slovenská pošta, poplatok za poštovné sú 5 €. Objednávky sa odosielajú každý deň.
  • Kurýrná služba GLS + platba na konto- prevodom alebo vkladom na účet, tovar bude odoslaný po pripísaní čiastky na náš účet. Doručuje kurýrná služba GLS, poplatok za poštovné je 4 €. Objednávky sa odosielajú každý deň.
  • Zásielkovňa + platba na KONTO najneskor do 7 dní ! - cena je 3 €. Objednávky sa odosielajú každý deň.
  • Zásielkovňa + dobierka, cena je 5 €. Objednávky sa odosielajú každý deň.

Naše konto pre platby je 2202236141/8330
IBAN : SK8483300000002202236141
 

Adresa banky pre medzinárodné platby a platby v cudzích menách : Fio banka, as

Na žiadne z našich kont neplatíte poplatok za platbu do zahraničia, len bežné poplatky v rámci Slovenské Republiky podľa tarifu Vašej banky.


Spôsoby doručenia:

Doručenie kurýrní službou PPL -  odosielanie každý deň.
Doručenie Slovenskou poštou - zásielky posielame ako cenné písanie alebo cenný balík každý deň.
Doručenie na Zásielkovnu - odosielanie každý deň.


Zásielky v celkovej hodnote minimálne 60 € vrátane DPH majú doručenie GLS zdarma. V prípade, že by táto hodnota vzhľadom na využívanie možnosti navrátenie niektorého tovaru bola napokon nižšia ako požadovaná čiastka, môže byť cena poštovného dodatočne odpočítaná z čiastky za vrátený tovar. Zároveň si vyhradzujeme možnosť neobsluhovať v budúcnosti zákazníkov, ktorí si zámerne neprevezmú svoje balíky v bežnej úložnej dobe Slovenskej pošty.

Zásielky na dobierku, ktoré nebudú vyzdvihnuté v stanovenej lehote Slovenskej pošty a budú vrátené, zasielame po výzve a následné dohode len po úhrade na účet.
V prípade, že zákazník vrátenú zásielku ani po výzve neuhradí na účet a vrátená zásielka bude musieť byť stornovaná, bude v tomto prípade účtované balné, poštovné a manipulačný poplatok vo výške 6 € + 0,5 € za každú vyskladnenú položku.

Pohľadávky, ktoré nebudú uhradené, odovzdávame inkasné a exekučnej agentúre.
Nezabúdajte, že objednaním tovaru súčasne súhlasíte s Obchodnými podmienkami nášho internetového obchodu a uzatvárate tak regulárnu kúpnu zmluvu na diaľku prostredníctvom siete internetu.

5. Dodacia lehota


Pri platbe na dobierku zásielky expedujeme najneskôr do 2 dní od odoslania potvrdenia o prijatí objednávky (okrem víkendov, sviatkov a vopred oznámených dovoleniek, či choroby) a najneskôr do 3 dní od pripísania platby na účet v prípade platby prevodom, alebo vkladom na účet.
V prípade využitia rezervácie ihneď po jej uplynutí, prípadne po dohode kedykoľvek pred uplynutím rezervačný doby do 2 dní po upovedomení.
Vzhľadom, že zásielky odosielame z ČR, môžete ich očakávať cca 2 - 5 deň.


Expedícia o sviatkoch - hlavne potom počas Vianočných sviatkoch

Informácie o dočasných zmenách v doručovaní, expedícii a dodacie lehoty počas sviatkov, hlavne potom o Vianociach nájdete vždy v informáciách Aktuality na spodnej strane úvodnej stránky nášho obchodu. Ak táto zmena nebude priamo avizovaná v našich aktualitách, zostávajú naše dodacie podmienky rovnaké.

Nezabudnite, že z dôvodu preťaženia Českej a Slovenskej pošty, dochádza hlavne pred Vianocami k meškaniu zásielok a to aj v poriadku niekoľkých dní, preto je teda dôležité s touto skutočnosťou počítať a objednávky urobiť s predstihom. V okamihu, kedy Vašu objednávku odovzdáme do prepravy Slovenskej pošte, nie je v našej moci ovplyvniť dĺžku dodacej lehoty, toto závisí na jednotlivých pracoviskách Slovenskej pošty.


6. Reklamácia, vrátenie tovaru


V súlade so zákonom č 367/2000 má zákazník právo odstúpiť od zmluvy do 14 dní od okamihu prevzatia zásielky a tovar vrátiť. V prípade, že ste sa rozhodli tovar vrátiť, musíte nás vopred o tejto skutočnosti informovať prostredníctvom e-mailu. Potom tovar odošlite doporučene ako cenné písanie či cenný balík, kompletný, v pôvodnom stave a nepoškodený na adresu:

Priložte tento vyplnený formulár

Ponúkame Vam spätné zaslanie cez point Zásilkovna/Packeta za jednotnú cenu 2,5 € ktorá Vám bude dodatočne odpočítaná z čiastky za vrátený tovar.

Ako postupovať:
1. pošlite email s upovedomením o vrátení tovaru na adresu satnicek@secondhand-bazarik.eu
2. my Vám zašleme kód, ktorý si vytlačíte a nalepíte na balík
3. balík následne doneste do akéhokoľvek výdajného miesta Zásilkovna/Packeta - zoznam miest:
www.zasilkovna.cz/pobocky

4. do balíčka prosím priložte vyplnený formulár, ktorý nájdete TU
5. po obdržaní balíka Vám zašleme podľa priložených údajov na konto peniaze, od ktorých bude odpočítaná suma 2,5 € za službu spätného doručenia


Šatníček.sk

Fiala Viktor
Rackové záhrada 1123
197 00 Praha - Kbely
Česká republika
Potrebné platobné a prípadne ďalšie údaje priložte k zásielke. Tovar nie je možné vracať na dobierku, akékoľvek takto vrátený tovar nebudeme prijímať. V súlade so zákonom nie je možné uplatňovať reklamácie na použitý tovar po uplynutí 14-dňovej lehoty na vrátenie tovaru. Ďalšie ustanovenia sa riadia platnými zákonmi ČR v deň realizácie obchodu, ktorým sa v tomto prípade myslí záväzná rezervácia alebo objednávka.
V prípade, že vyhodnotíme správanie zákazníka pri nákupoch a reklamáciách ako špekulatívne, či nás zákazník zámerne uvedie do omylu, vyhradzujeme si po predchádzajúcom upozornení právo zákazníka v budúcnosti neobsluhovať.

7. Ochrana osobných údajov GDPR a záväzky prevádzkovateľa


Prevádzkovateľ sa zaväzuje:

Pristupovať ku každej objednávke s maximálnou možnou starostlivosťou a zodpovednosťou.
Informovať zákazníka elektronickou poštou o prijatí objednávky a jej expedícii.
Informovať kupujúceho v prípade nesplnenia dodacích lehôt stanovených (5-10 dní).
Uverejňovať skutočné a konečné ceny (vrátane 21% DPH v okamihu, kedy sa dodávateľ stane platcom DPH) ktoré kupujúci zaplatí za tovar a dopravu.
Chrániť osobné údaje v súlade s GDPR pozri podrobne tu: www.satnicek.eu/ochrana-osobnich-udaju.html
Kompletné podmienky používania súborov cookies v súlade s GDPR nájdete tu: www.satnicek.eu/cookies.html

Ako prevádzkovateľ internetového obchodu šatníček, sa zaväzujeme nakladať so všetkými Vašimi osobnými údajmi v súlade so zákonom na ochranu dát v súladu s GDPR. Vaše osobné údaje budeme chrániť v maximálnej možnej miere, nebudú poskytované tretím osobám, ani iným subjektom a budú použité len pre účely vnútorných potrieb a administratívou spojenou s prevádzkou tohto internetového obchodu. Toto ustanovenie zostáva v platnosti aj v prípade ukončenia činnosti prevádzkovateľa tohto elektronického obchodu.

Prajeme príjemný nákup Váš tým virtuálneho obchodu šatníček.

Aktuality

Expedice zásilek během Vánoc a svátků

03.12.2021

Vážené zákaznice, ve čtvrtek 22.12.2022 jsme zde letos naposledy a budeme až těsně před Silvestrem, ale pouze pracovníci na skladu a na dodání NOVINEK. Expedice a příprava zásilek, včetně pracovníků na telefonu a emailu proběhne až 02.01.2023

celý článok

Slow fashion - pomalá móda, ktorá šetrí prírodu

24.05.2019

Odevný priemysel je jedným z najviac znečisťujúcich priemyselných odvetví na svete. Vplyv na životné prostredie začína už v prvom štádiu výroby, ktorú je pestovanie bavlny alebo výroba polyesteru z ropy a znečisťovanie potom pokračuje bielením a farbením materiálov, až po následné problémy kam s oblečením, keď už doslúžilo ...

celý článok

Fašnik, masky pre deti

29.01.2018

Nakupujte z kľudu domova v našom eshope detské karnevalové masky. Cenovo sú masky v našom second hand eshope nacenene lacno.

celý článok

Novinky na váš email